Leden 2014

Užitečné stránky o anime a manze - kde anime a mangu sledovat, číst a stahovat...

1. ledna 2014 v 15:33
ČLÁNEK NEKOPÍROVAT!

Když jsem začala se sledováním anime, měla jsem problém některé méně známé tituly sehnat, proto bych tu chtěla dát odkazy pro další lidi, kteří hledají stránky, kde ho sehnat nebo sledovat online. Během těch let několik dobrých stránek zaniklo, tak to možná pomůže i někomu, kdo hledá náhradu. Na začátek chci říct, že jsou to stránky, které používám já. Pokud znáte nějaké lepší, klidně je napiště do komentářů.

ANIME

Kde sehnat info o anime a české nebo slovenské titulky:
Úplná jednička na československém internetu je Akihabara (dříve to byl taky Otakuland ale ten jaksi upadl). Najdete tam informace o daném anime (dramatu, manze i lidech), můžete si tam stáhnout titulky (v češtině nebo slovenštině), založit si účet a zapisovat si zhlédnutá anime, popř. je i hodnotit a komentovat.
Veliká výhoda účtu je, že poté, co se zaregistrujete, můžete stahovat titulky hromadně (tj. u dlouhých anime nemusíte odklikávat každý díl, dole si vyberete release a stahujete všechno najednou).

Info o anime v angličtině:
Nejlepší anglické stránky podle mě jsou Myanimelist a Anidb. Mají stejné využití jako Aki, akorát tam neseženete titulky. Myanimelist (zkráceně MAL) je asi nejrozšířenější, má tam účet kdekdo, lidé z různých zemí (stejně tak i z Česka). Ale je pouze pro lidi, kteří jakž takž ovládají angličtinu.

Výhoda oproti účtu na Aki - MAL je trošku vymakanější a práce s animelistem je příjemnější (a něco je i rychlejší a jednodušší). Účet na MALu vám taky umožní udělat si seznam nejoblíbenějších seiyuu, postav, anime a mang. Účet na Aki vám zase umožňuje mít v listu i hrané asijské seriály a filmy, což zase neumožňuje MAL.

Kde sledovat anime online (anime online moc nesleduju, takže toho moc nebude):
Česky - českých stránek, kde byste mohli sledovat anime opravdu moc není. Dříve byl nejznámější asi animetym, ten už ale nefunguje.
Momentálně mi jako nejlepší stránka připadá nová stránka s názvem Hakuhódžó no senši:
+ videa opravdu fungují
+ není nutná registrace
+ vysoký počet titulů
Další stránka, kterou můžu doporučit je také už docela známá - Shirai.Už funguje nějaký ten pátek, takže se tam nastřádal slušný počet anime a většinou jsou videa funkční. Nutná registrace.
Můžete zkusit také stránku Anime-manga, na této stránce se soustřeďuje hodně překladatelských týmů. Můžete si tam stáhnout titulky (odkazy na ně najdete i na Aki), něco i sledovat online (ale videa po nějakém čase nefungují, momentálně nevím, jaký je tam stav). Nutná registrace.

Kde sledovat anime online v angličtině:
Takových stránek v angličtině je spousta a videa většinou fungují. Také je výhoda, že tam seženete nový díl anime dřív než u nás. Je jich tolik, že stačí do googlu zadat název anime + online a hned vám tam vyjede několik odkazů. Já vám tu dám jen pár, na které občas zavítám. AnimeCenter a Anime season. Na ty osobně chodím nejčastěji, ale jak říkám, je jich spousta.

Kde stahovat anime:
Jako první je dobré se podívat na Aki, často je tam kromě titulků odkaz i na hardsub nebo softsub. Většinou vás to přesměruje na překladatelskou stránku, která to anime překládá a na ní jsou všechny odkazy, kde jednotlivé díly stáhnout. Uložto taky nemusí zklamat. Najdete tam toho docela dost.
Další už anglickou stránkou je Animetake, tu jsem používala dřív. Máte na výběr mezi torrentem a nějakou anglickou stránkou na stahování.
Nejlepší způsob jak všechno sehnat je přes torrent. V první řadě bych tu měla asi zmínit Bakabt a Kickass. Potom ještě můžu zmínit Nyaa, tam najdete spíš novější díly :)

MANGA

Kde najít info o manze:
Rozhodně tu musím zmínit Mangaupdates. Tam se dozvíte, co nedávno vyšlo, info o manze, autorech a také hodnocení.

Kde číst mangu online:
Odkazy na přeloženou mangu můžete zase najít na Aki, ta vás přesměruje na překladatelské stránky (výše zmíněné Shirai a Anime-manga se kromě anime zaměřují také na překlad mangy). Také jsou jednotliví překladatelé, kteří to nemusí dávat na Aki, je dobré zase použít starý známý google.
Pokud ovládáte jakž takž angličinu, máte vyhráno. Nejznámější stránky jsou Mangafox, mangareader, mangahere...