Prosinec 2013

0.5 - ナナ

31. prosince 2013 v 20:51 Past layouts
Tentokrát moje výroba, zase něco trochu jiného.
Postava na animaci: Nana Ósaki z anime Nana (existuje také manga, kdyby to někoho náhodou zajímalo)


Na obrázku to není vidět, v menu byla použita tato animace:

0.4 - Kitty and ballon

31. prosince 2013 v 20:51 Past layouts
Opravdu krásný layout vytvořený blogerem vystupujícím pod přezdívkou Destinaetus.


Vánoce :)

28. prosince 2013 v 21:07
Sice nejsem moc aktivní, ale i tak se může stát, že sem někdo zabloudí.... proto si tento článek nemůžu odpustit (i když je tu trošku s křížkem po funuse).


Všem, kteří jste na tento blog náhodou narazili, přeju krásné Vánoce. Doufám, že jste si svátky užili a dostali jste přesně to, co jste chtěli.

Šťastné a Veselé Vám přeje Aonne :)Recenze │ Uragiri wa boku no namae wo shitteiru

20. prosince 2013 v 14:58 RECENZE
Název: Uragiri wa boku no namae wo shitteiru
Japonsky: 裏切りは僕の名前を知っている
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 24
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Bishounen, boj, magie, démoni

Sakurai Yuki žije v sirotčinci Asahi a je ten typ, který by se rozdal. Poslední dobou si ale připadá nepotřebný, a aby toho nebylo málo, začaly mu chodit výhružné dopisy. Jednoho dne dostane smsku od jeho kamaráda ze školy s prosbou o pomoc. No, a jelikož je to Yuki, okamžitě mu poběží na pomoc. Byla to ale past. Když už si myslí, že nastala jeho poslední chvilka, zachrání ho neznámý muž. Chvíli poté přijíždí do sirotčince muž, který tvrdí, že je Yukiho bratr...

Nejspíš to znáte taky. Někde na netu uvidíte obrázky s krásnými bishíky, ohánějícími se meči a dalšími zbraněmi, trailery s úžasnými akčními momenty - očekáváte samozřejmě něco velkolepého... a ono se z toho vyklube cosi, u čeho už po pár dílech zíváte a při dalších a dalších prázdných dialozích víceméně o ničem opravdu přemýšlíte, jestli byste to neměli raději vypnout a jít dělat něco smysluplnějšího. Já jsem vydržela až do konce, a proto jsem tu s další recenzí.
UraBoku bylo v roce 2010 všude, tak jsem si řekla proč ne. Určitě mohlo být jedním z nejlepších anime toho roku... bohužel. U tohoto kousku mě to obzvlášť mrzelo, protože narozdíl od spousty dalších nudných kousků dokáže líp zaujmout.
Nechce se mi věřit, že by i v manze, podle které bylo UraBoku natočeno bylo tak málo akce a všechno se tak vleklo (to ale nevím, mangu jsem nečetla... zatím). Ale i kdyby, v manze to nepůsobí tak nudně jako v anime. První díl se nic moc neděje... a tak to zůstane až do konce. První díly jsem pořád čekala až se to rozjede, po nějakém čase jsem si asi na fakt, že se tam skoro nic neděje, dokonce zvykla. U konce jsem už žádnou velkou akci radši ani neočekávala.
Celkový dojem kazí i některé postavy. Vůbec nevadí, když nejsou všechny hlavní postavy dobré, ale když jsou ještě k tomu nudné a otravné, tak tím anime dost utrpí. Yuki je pouze naivní děcko, které by nejraději zachránilo celý svět od všeho zla (což by mi ještě nevadilo, protože takové postavy najdete v každém třetím nebo čtvrtém anime a podle ukázek jsem usoudila, že ani minulá Yuki nebyla nic extra). Hrozně mě rozčilovali Toko a Tsukumo. Přibližně od třetího dílu se hlavním tématem všech jejich rozhovorů stane Yuki (jeho utrpení, o tom, jak to má těžké a o tom jak je hodný, a proto to pro něj bude ještě těžší atd.). Celkově všichni ze sídla soumraku pořád pouze vzdychají nad tím, jak se asi Yuki má, co dělá, na co asi myslí a tak pořád dokola. Nakonec se k nim přidali i Hotsuma a Shuusei a definitivně tím pohřbili mé naděje, že aspoň oni tomu zůstanou imunní. Ti dva se mi líbili, byla jsem ráda, že je tam někdo jako Hotsuma, který neměl Yukiho rád. Proto, když s tím začali i oni, tak už to na mě bylo prostě moc.
Jediná postava, která na to vzdychání měla právo byl Luka, kterého jsem si taky oblíbila (slabé slovo ♥_♥), a kterému propůjčil hlas úžasný Sakurai Takahiro (můžete ho znát například z Kuroshitsuji II/Claude, D.Gray-man/Kanda, Code Geass/Suzaku). Trochu mě zklamal vývoj toho jejich prapodivného vztahu. Yuki s Lukou se k sobě chovali na konci podobně jako na začátku. Přitom Yuki pořád mluvil o tom, jak toho chce o Lukovi vědět víc a víc (zklamalo mě to právě proto, že i já chtěla).
Na UraBoku jsem se dívala v té době, kdy vycházelo a bylo to pro mě opravdu zklamání. Očekávala jsem od toho opravdu hodně a nakonec se z toho vyklubal ještě podprůměr, takže to bohužel doporučit nemůžu. Body dávám hlavně za kresbu a hudbu...

Mimochodem, pokud se na to chcete dívat kvůli označení shounen-ai, tak se neobtěžujte.

Hudba
Všechny op a ed má na svědomí jedna skupina jménem Rayflower.
Openingy:
1. Rayflower - Uragiri no nai Sekai made
2. Rayflower - Inishie
Endingy:
1. Rayflower - Aoi Ito: Ze začátku zní ta písnička divně, ale je dobré jí dát šanci.
2. Rayflower - Kizuna
Hudba v anime je taky dobrá. Nakonec jsem si stáhla i tu a všechno si poslechla. Něco se k tomu anime vážně hodilo a celkově to hodnotím kladně. Akorát tam ty akční OST byla jaksi k ničemu, protože té akce tam moc není. Nejlepší - Eternity, Eigou no Shirabe a Bloody+Cross.

Hodnocení: 5/10

Nakonec si neodpustím pár animací, kterých mám v komplu plno a nejspíš už nikdy neodstanu příležitost je využít (zdrojem je už tradičně google, weheartit a tumblr):