Recenze │ Seven Days

10. listopadu 2013 v 15:20 |  RECENZE
Název: Seven Days (orig. セブンデイズ)
Počet volume: 2
Autor: Tachibana Venio
Kresba: Takarai Rihito
Stav: Kompletní
Žánr: Shounen-ai, školní život
Anime: Ne

Shino Yuzuru je student třetího ročníku střední školy s krásnou tváří ale příšerným chováním. Právě proto se s ním každá dívka nakonec rozejde. Všechny si ho představovaly jako svého prince na bílém koni, ale vůbec netušily, jaký ve skutečnosti je.
Pak tu mám studenta z nižšího ročníku jménem Seryou Touji, o kterém kolují různé řeči. Každý týden chodí s jinou dívkou - přesněji s tou, která se mu ten týden první vyzná. Po týdnu se s ní rozejde se slovy: "I couldn't fall in love with you. Let's break up."... a takto znova a znova každý týden.
Jednoho dne, když Shino čeká před školou na poslíčka s pizzou, potká náhodou Seryou a prohodí pár slov. Shina začne opravdu zajímat, jaký ve skutečnosti Seryou je a navrhne mu, ať je tento týden s ním... potom jsou ale přerušeni poslíčkem a odejdou zpátky do školy. Později Shino zjistí, že Seryou návrh nakonec přijal.

Krátká jednoduchá ale nádherná manga, která mě opravdu nadchla a řadí se k mým nejoblíbenějším. Původně jsem jí nedávala moc velkou šanci, protože jsem si nemyslela, že by mě mohla zaujmout... ale teď ji můžu jedině doporučit. A to i těm, kteří jinak shounen-ai nevyhledávají. Vy, kteří nemáte žánr shounen-ai v oblibě, se rozhodně ničeho nemusíte bát. Jediné, čeho jsem se bála já bylo, že to nedopadne dobře. Očekávala jsem smutný konec, proto jsem taky hodně ráda, že nakonec všechno dobře dopadlo.
Kresba je příjemná, stejně tak i postavy... nemám tomu co vytknout. Po jejím dočtení jsem měla opravdu příjemný pocit a hlavou mi problesklo: "Tohle byla opravdu skvělá manga."... i když mi bylo líto, že už je konec.
Já jsem to sice četla v angličtině, ale později jsem zjistila, že to lze stáhnout na ulozto (ve slovenštině) a na youtube najdete i videa s mangou a drama cd :)

Nemám co vytknout. Hodnocení - 10/10 :)
 


Komentáře

1 Kia | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 14:59 | Reagovat

Já miluju shounen-ai, takže se mi tahle manga nehorázně líbila ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama