Recenze │ Kami-sama no Inai Nichiyoubi

15. října 2013 v 13:16 |  RECENZE
Název: Kami-sama no Inai Nichiyoubi
Japonsky: 神さまのいない日曜日
Rok vydání: 2013
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Dobrodružné, fantasy


"Nebe i peklo je přeplněné. Nebude trvat dlouho a tento svět bude taky. Ah, selhal jsem."

S těmito slovy bůh opustil svět a děti se přestali rodit a lidé umírat. Od toho dne už uběhlo patnáct let. Tím ale vznikl další problém. Lidé, kteří zemřeli, vlastně nezemřeli - "žili" dál jako by se nic nestalo. Proto bůh na Zemi seslal Hrobníky. Pouze oni mohou dát mrtvým klid.

Toto byl velice zvláštní kousek, ta atmosféra, která se nesla celým anime byla úžasná. Začátek sliboval něco naprosto úchvatného ale hned ve třetím díle zabili postavu, kvůli které jsem se na to vůbec začala dívat. Byla jsem z toho trochu špatná a zároveň zvědavá, jak bude anime pokračovat. Dalších pár dílů se stále točilo kolem mrtvých a hrobníků, ale to v 7. nebo 8. díle skončilo a děj přeskočil někam úplně jinam. Nějaké hrobníky a mrtvé nechali hrobníky a mrtvými. Což je škoda, protože to mohli využít, mělo to určitý potenciál, ale oni ho naprosto zazdili. Tím vznikl další problém, protože jsem si během první půlky začala klást otázky, na které jsem nakonec nedostala odpovědi, protože už byli dějem zase někde jinde.
Návaznost dílů je věc druhá. Anime je rozděleno na pět různých dějových částí. Překvapilo mě, že to nakonec mělo pouze 12 dílů. Čekala bych 22+ s tím, že budou cestovat po jejich světě, řešit různé problémy a zároveň pátrat po nějakých informacích ohledně hrobníků a jak by mohli tuto situaci zvrátit. Tam by mi malá návaznost nevadila, ale u tohoto dvanáctidílného anime to nepůsobilo dobře.
Kresba je opravdu nádherná, ze všech novějších anime, na které jsem se v poslední době dívala, vyhrává na celé čáře. Pozadí bylo taky velice hezky propracované. Hudbě v anime jsem moc pozornosti nevěnovala, když už jsem si jí všimla, byla celkem příjemná. Hodně se mi líbilo, že ending začal hrát ještě předtím, než epizoda skončila. Děj ještě jel ale v pozadí už byl slyšet hrající ending. Je to taková maličkost, kterou mám ale hodně ráda.
Hudba
Opening: Kitamura Eri - Birth
Ending: Komatsu Mikako - Owaranai Melody wo utaidashimashita
Když pominu tu (ne)návaznost děje a fakt, že jsem vlastně nedostala žádné odpovědi na své otázky, vyklube se z toho příjemná oddechovka s krásnou kresbou. Ale pominout to nemůžu, proto strhávám body, je to škoda...

Hodnocení: 7/10
 


Komentáře

1 Scythia | Web | 15. října 2013 v 18:44 | Reagovat

Wow, tohle anime vypadá opravdu dobře. Už jenom podle toho grafického zpracování (ale ten první obrázek vypadá jako vylepšené oko Reny z Higurashi musím říct :D). Určitě přibude na mém seznamu anime, které musím zhlédnout :)

2 Nobue | Web | 18. října 2013 v 8:50 | Reagovat

Tak toto ma zaujalo. Žeby dačo, čo nie je iba opakovaním fanservisných momentov, hoci si to napísala tak, že si scenzúrovala aj charaktery postáv, prípadne teda hlavného hrdinu a aj dej, takže som sa popravde veľmi nedozvedela. No som zvedavá. Škoda tohto typu kresby, dvakrát mi nesedí. Obzvlášť ten gýčový obrázok s okom.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama