Recenze │ Sukitte ii na yo.

23. září 2013 v 23:09 |  RECENZE
Název: Sukitte ii na yo.
Japonsky: 好きっていいなよ.
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 13 + OVA
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Školní život, romantika, shoujo

Tachibana Mei je 16letá tichá středoškolačka, která nemá žádné přátelé, a tvrdí, že ani žádné nechce a nepotřebuje. Dovedla to až do takového extrému, že lidi ani neznají její hlas, protože ji neslyšeli promluvit. Jednoho dne jí jeden kluk nadzvedne sukni, ona se naštve a kopne ho. Ale omylem kopne nesprávného, Kurosawu Yamata, nejoblíbenějšího kluka na škole. Ten o ní od té chvíle začne jevit zájem...

Opening jsem ani jednou neslyšela celý, takže ho nemůžu posoudit. Ending byl skvělý (už ho mám ve své složce s hudbou) a k anime se skvěle hodil, pořád mám pocit, že už jsem ho někde slyšela. Hudby v anime jsem si pořádně nevšimla, ale když už, tak byla příjemná. Kresba byla taky velmi povedená a příjemná. Pozadí bylo taky hezky propracované. Nebyly tam ani ty chvilky, kdy by mi postavy případaly odfláknuté. Co se týče kresby je Sukitte ii na yo na vysoké úrovni.
Postavy mi byly celkem sympatické a navíc Kurosawu daboval můj oblíbený dabér Sakurai Takahiro (můžete ho znát například z Uragiri wa boku no namae wo shitteiru / Luka, Code Geass / Kururugi Suzaku, Kuroshitsuji II / Claude, D.Gray-man / Kanda). Hodně mi tady připomínal Luku (v této poloze ho mám nejradši).

Na Aki to mělo docela dobré hodnocení a viděla jsem nějaké obrázky, celkově jsem čekala, že to bude hodně dobré. Ale popravdě mě to až tak nenadchlo. Nechápu, proč to všechny tak vzalo. První díl byl docela nadějný. Tady můžu anime rozdělit na dvě části. První polovina byla celkově nudná. Druhá polovina už byla lepší. Ze začátku jsem byla ráda, že to není takové typické a tuctové (tzn. Holka se seznámí s klukem, případně už ho zná dlouhou dobu, a když zjistí, že je do něj zamilovaná, tak se ho bude snažit sbalit.).

Co mě ale opravdu zklamalo byl poslední díl. Byl to asi (určitě) nejnudnější díl ze všech. Vím, že jsem říkala, že to není až tak typické anime, takže bych ani neměla očekávat ten typický konec, kdy se dva políbí a budu spolu žít šťastně atd. Ale tento konec byl opravdu ubohý a celkově stál poslední díl za houby. Jedině že by tvůrci plánovali něco víc, ale myslím, že by případná druhá řada nebyla o nic lepší. Asi 12-14 minut jsme jen sledovali, jak se Mei rozhoduje, jestli jít nebo nejít navštívit Yamata a shody náhod jí to její rozhodování ještě prodlužovaly. A touto její nerozhodností a neschopností se rozhoupat se zabývala podstatná část tohoto anime. Prvních pár dílů to bylo pořád tak, že jí někdo naštval/urazil, ona odešla a Yamato ji šel hledat. Po chvilce už mě ty její náhlé odchody začaly nudit.
Nechci říct, že je to špatné nebo tuctové anime, ani jedno to rozhodně není. Ale vůbec mi nepřipadá nadprůměrné (pouze kresbou), a na to, abych tomu dala těch osm bodů, které má na Aki by mi to muselo prostě nabídnout víc. Ale lidem, kteří mají tyto typy anime rádi se to bude určitě líbit a navíc je to potěší krásnou kresbou.

Sukitte ii na yo mě akorát utvrdilo v tom, co vím už dlouho - školní romantika není nic pro mě.

Hodnocení: 6/10

Ending - Slow dance
 


Komentáře

1 Shio Usami Akira | Web | 24. září 2013 v 15:30 | Reagovat

Na tohle anime sem se šíleně těšila ( i když žánr shoujo zrovna dvakrát nežeru), ale četla sem mangu a ta mě naproto uchvátila a nedočkavě jsem vždycky čekala na další díl... ale bych pravdu řekla, tak anime mě zklamalo. Vůbec mě to nechytlo za srdce a nějak sem se do toho nedokázala vžít - ale kresba - ta byla úžasná ! :) Ta mě přinutila se na to dodívat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama