Září 2013

Recenze │ Ao no Exorcist

30. září 2013 v 20:16 RECENZE
Název: Ao no Exorcist
Japonsky: 青の祓魔師
Rok vydání: 2011
Počet dílů: 25 + OVA +Film (2012)
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Démoni, boje, dobrodružné, akční

Existují dva světy. Tím prvním je Gehenna, svět démonů (dalo by se říct podsvětí), a tím druhým je Assiah, svět lidí. Správně by měly být tyto dva světy oddělené tak, že by nemělo být možné, aby se mezi nimi "cestovalo"... ale i to se stává. Proto existují exorcisté (vymítači), jejichž jediným úkolem je démony ničit a chránit tak lidstvo. Naší hlavní postavou je 15letý Rin, který o existenci démonů nemá nejmenší potuchy. Jednoho dne si ale pro něj přijde démon z Gehenny, a v Rinovi se probudí jeho démonické síly. Zjistí, že je potomek Satana a ten si pro něj přišel. Jeho opatrovatel, který ho vychovával v klášteře se obětuje, aby ho Satan nedostal. Po jeho smrti se chce Rin stát exorcistou, aby Satana zabil.

Teď jsem to zhlédla podruhé. Poprvé jsem se na to ani nedodívala a odsoudila to. Hlavou se mi honilo něco jako "Proč to všechny tak bere? Vždyť to není nic moc...". Pamatuji si, že jsem původně neměla v plánu se na to dívat. Když jsem ale uviděla, že tomu všichni dávali vysoké hodnocení, řekla jsem si, že teda jo. Budu tady psát, co si o tom myslím po druhém zhlédnutí a vezmu to hodně stručně. Kresba je příjemná, ale moc se mi nelíbily boje, tam to trošku odflákli. Hudba mi přišla během anime dobrá (I když jsem ji upřímně moc nevnímala). Potom jsem projela ostčka, a zjistila jsem, že to zase tak dobré není. U těch ostček jsem opravdu měla pocit, že jsem je v anime nikdy neslyšela a pár mi jich přišlo podobných. Nejlepší hudba byla v anime během bojů a taky si vzpomínám na ten moment asi ve 14. díle, jak Rin vzpomínal na jeho otce. První opening Core pride je opravdu pěkný, ostatní op a ed mě moc nezaujaly.
Byla jsem trochu překvapená, že z toho nakonec byla pouze jedna řada. Příběh mohli rozvést klidně na dvě. Otevřený konec jsem víceméně očekávala, uzavřený by byl divný (už jen proto, že Rinovým cílem je zničení Satana = svět bez Satana? Ale no tak.). Ze začátku vypadá Ao no Exorcist opravdu lákavě a zajímavě, ale postupně se to propadá níž. Chvilku jsem měla pocit, že to bude úžasné anime. Potom tam byly výkyvy, chvilkami mi to přišlo skvělé a chvilkami jsem si říkala, že to asi znova nedokončím. Stejně tak konec byl celkem předvídatelný... i když jsem mangu nečetla, tak jsem se trefila. Celkově toto anime nepřináší nic nového. Hrdina - rváč, později zjistí, že má nějaké síly a poté chce posmtít něčí smrt a zachraňovat své nově nabyté přátelé. I přesto je ale Ao no Exorcist dobré anime, na které je příjemné se podívat :)

Hudba
Openingy:
1. UVERworld - Core pride
2. ROOKiEZ is PUNK'D - In my world
Endingy:
1. 2PM - Take Off
2. Kuroki Meisa - Wired life

Hodnocení: 8/10

Název: Ao no Exorcist Gekijouban
Japonsky: 青の祓魔師[エクソシスト] -劇場版-
Rok vydání: 2012
Typ: Film

Když už o tom píšu, tak se zmíním i o nedávno zhlédnutém filmu. Při misi, kterou plní Yukio, Rin a Shiemi se to jaksi zvrtne a trojice je potrestána za rozsáhlé způsobené škody. Rin a Shiemi dostanou za trest domácí vězení. Současně Rin při misi zachrání malého démona, kterého potom chtějí zabít. Rin je přesvědčí aby to nedělali a nakonec souhlasí s návrhem, že se o něj postará dokud neskončí probíhající slavnost, aby ho pak mohli zapečetit.

Film byl opravdu pěkný. Nejvíc se mi líbil začátek, tam jsem si říkala, že tento film bude úžasný. Úžasný sice nebyl, ale dobrý ano. Opravdu jsem si přála, aby se tam neobjevili i Rinovi spolužáci. V anime mi ty postavy nevadily, ale ve filmu jsem je moc vidět nechtěla, víc jsem chtěla vidět Yukia a Rina. Rin sice měl nejvíc prostoru ale Yukio se tam (kromě začátku) jenom občas mihnul. Původně jsem si představovala, že se vydají na nějakou nebezpečnou misi, něco jako filmy Naruta. Ale celý film se odehrávala na jednom místě (městě). Film mě trochu zklamal, ale určitě stojí za zhlédnutí.

Den 8 - Seznam tvých deseti nejoblíbenějších věcí.

30. září 2013 v 20:15
Nad tímto jsem dlouho přemýšlela, ale nakonec jsem sem naházela, co mě napadlo jako první :)
Mp3
Sluchátka
Počítač
Gumičky do vlasů a pinetky
Řetízek, který skoro vůbec nesundávám
Knížky
Propisky a bločky
Můj stůl
Moje dvdčka (na většině mám svá oblíbená anime)
Moje domácí oblečení (nic pohodlnější snad ani neexistuje)

Den 7 - Jaké jsou tvé nejhorší vlastnosti?

29. září 2013 v 21:18
Výbušnost - toto se týká hlavně rodiny, stačí mi opravdu málo a už řvu. Když se naseru na někoho jiného, tak už to stojí za to.
Lehkomyslnost - jsem ten typ, který se trápí kravinama ale u důležitých věcí to přejdu stylem ono to nějak dopadne...
Nespolečenskost - až mě to samotnou trochu štve
Nepřejícnost a škodolibost - teď možná působím jako mrcha, ale tak to není. Nepřeju jenom určitým lidem...
Sobeckost - jsem obklopená samými sobci (až na dvě výjimky). Snaží se pro sebe ukořistit to nejlepší a přitom se neohlížet. Pomalu taková začínám být taky.
A taky prý podle ostatních umím být někdy trochu arogantní...

Recenze │ Hakuouki: Shinsengumi Kitan & Hakuouki: Hekketsu-roku

28. září 2013 v 21:42 RECENZE
Název: Hakuouki: Shinsengumi Kitan
Japonsky: 薄桜鬼 新選組奇譚
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Reverse harém, bishounen, historie, boj

Když Yukimura Chizuru ztratila kontakt s otcem, rozhodla se za ním vydat a najít ho. Po cestě se zřejmě připletla do potyčky a poté ji naháněli dva muži. Pomůže jí jednotka Shinsengumi, která ji vezme s sebou na centrálu, a tam se rozhodne, co s ní udělají. Když se dozvědí, že je dcera lékaře, kterého shodou náhod také hledají, rozhodnou se Chizuru nezabít a "ujmou" se jí.

Anime má svou předlohu ve hře (také v manze ale někde jsem četla, že pouze začátek a konec), už to mi řeklo, že od toho opravdu nemůžu moc očekávat. A je to tak lepší, protože nějaké světoborné to rozhodně není. Je to určeno hlavně jedincům ženského pohlaví, protože je to reverse harémovka (zjednodušeně - plno pěkných chlapců :D), což mi jakožto holce rozhodně nevadí. Ale právě v těchto typech anime bývají hlavní hrdinky neschopné blbky, které se do všeho pletou, i když na to očividně nemají a ostatní je pak musí zachraňovat. A Chizuru není výjimka. Po pár dílech už jsem se vůbec nevzrušovala když Chizuru někdo napadl. Protože jsem moc dobře věděla, že právě ve chvíli, kdy to bude nejvíc potřebovat se na scéně objeví pěkný dobře stavěný chlap a zachrání ji. Takže ne, Chizuru jsem opravdu ráda neměla. Zvlášť ne v posledním díle, kdy nedělala nic jiného, než že vyjmenovávala všechny okolo (radši nechci vědět, kolikrát během pěti minut řekla Inoue-san). Ostatní postavy nebyly špatné. Hijikata měl skvělý hlas (sice jsem se dívala, kdo ho daboval ale v seiyuu se moc neorientuju, takže už si jeho jméno nepamatuju), proto jsem si ho zapamatovala mnohem rychleji než ostatní. Naopak hlas Sannana mě trochu vytáčel. Popravdě jsem se v těch hlavních postavách moc nevyznala. Chvíli mi trvalo, než jsem poznala, kdo je kdo. Úplně jistá jsem si byla asi až v druhé sérii. Co se týče hudby, tak mě potěšili. Opening byl pěkný, a myslím, že se k anime hodil. Výjimečně se mi líbil i ending. Kresba byla taky pěkná, ale tu jsem si až tak moc neužila, protože jsem se dívala na videa s nižší kvalitou obrazu než jsem zvyklá. Celkově je to anime nic moc a jako u většiny takových anime to celkem dobré hodnocení na akihabaře bylo od dívek, které naprosto "žraly ty bišíky".... kvalitě anime to ale bohužel neodpovídá. Přiznám se, že i já jsem to u konce sledovala hlavně kvůli těm postavám. Pokud máte rádi reverse harémovky, tak by se vám to mohlo líbit.

Hodnocení: 5/10

Název: Hakuouki: Hekketsu roku
Japonsky: 薄桜鬼 碧血録 新選組奇譚
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 10
Typ: TV série
Manga: Ne
Žánr: Reverse harém, bishounen, historie, boj (a taky trochu té romantiky)

PLNÉ SPOILERŮ! (PROZRAZENÍ, KDO VŠECHNO NAKONEC ZEMŘE!)

Pokračování první řady. V této řadě mi Chizuru už na nervy tak moc nelezla. Nebylo tam tolik scén, kdy ji ostatní zachraňovali a konečně taky ukazála, že se k něčemu umí rozhoupat. Tyto videa už jsem měla s vyšší kvalitou, takže jsem si taky konečně mohla vychutnat pěknou grafiku, která sice nijak výrazně nevybočovala z průměru, ale byla příjemná. Co někteří nejspíš možná uvítali bylo to, že se tu objevila i nějaká ta romantika (ano Hijikata a Chizuru). Hijikata, ten jeho hlas byla jedna z nejlepších věcí na tomto anime, zvlášť v té scéně, kdy jí řekl, že ji miluje (kvůli tomu, jak to řekl, jsem si ji přehrála nejmíň desetkrát). Kazil mi to fakt, že to říkal té huse Chizuru (představa, že by měl žít s tou husou se mi příčila, proto jsem i docela ráda, že nakonec zemřel). Nakonec jsem si ty postavy opravdu oblíbila, bylo mi jich u konce trochu líto (hlavně Hijikaty), dokonce i Kazamy. Ale nemůžu být kvůli tomu naštvaná, protože se tvůrci drželi historických událostí. Tyto postavy opravdu v minulosti žili. A stejně tak tvůrci dodrželi i to, že v těch bojích skutečně zemřeli. I když poté, co jsem četla jednu diskuzi jsem byla trochu na vážkách, jestli opravdu zemřel i Hijikata a Saitou. Podle toho, co jsem četla se skutečný Saitou dožil docela vysokého věku a v anime přesně nebylo ukázáno že by zemřel, tak jsem došla k názoru, že nejspíš přežil. A Hijikata ve skutečnosti sice zemřel, když ho střelili ale v anime to také nebylo přesně ukázáno (jak někteří tvrdí), osobně jsem došla k názoru, že zemřel. Ale i tak si někdo, kdo se s tím koncem nechtěl smířit, klidně mohl domyslet, že to přežil. Celkově byla druhá série lepší. Hudbou mě moc nepotěšili, bylo to docela zklamání, protože u první série byl výběr písniček skvělý. Opening ani ending se mi moc nelíbil. Ale hudba v anime byla pěkná. Naprosto jsem si zamilovala jeden soundtrack jménem Kaze to Narite, který hrál úplně na konci.

Hodnocení: 6/10

Těmito dvěma řadami to ale nekončí, celkem existuje: Hakuouki: Shinsengumi kitan (1. řada), Hakuouki: Hekketsu-roku (2. řada), Hakuouki: Reimei-roku ( 3. řada, prequel dvou předešlých řad), Hakuouki Sekkeroku (OVA - celkem 6 dílů) a tento rok by měl vyjít i film, který bude rozdělený na dvě části. Nevím, jestli se budu dívat na něco dalšího - možná to Reimei-roku, protože představa, že tam nebude Chizuru se mi opravdu zamlouvá. Původně jsem se bála, že na toto anime bude recenze hodně krátká, tak jsem spojila obě série dohromady a nakonec jsem se trochu rozepsala. Rozdělovat to na dva samostatné články ale nechci, proto to nechám tak, i když je to trochu delší.

Den 6 - Jaké jsou tvé nejlepší vlastnosti?

28. září 2013 v 21:29
Stálost - neměním často názory, stojím si za svým. Nesnáším, když někdo mění názory podle ostatních, jen aby nebyl mimo.

Ochota - pro ostatní jsem ochotná udělat kdeco. Ale nesnáším, když se toho někdo snaží zneužít, potom už pro něj nehnu prstem. Taky jsem si všimla, že čím bližší si s tím člověkem jsem, tím ta ochota klesá. Možná chci, aby si o mně lidi, které moc neznám, mysleli jen to nejlepší. Celkově se k cizím lidem chovám opravdu hezky: Pomáhám starým lidem pokud jim něco spadne, pouštím je a těhotné v autobuse, poradím cestu... atd.

Tolerance - samozřejmě jsou i věci, které prostě ráda nemám a odsuzuji je...

Spolehlivost - většinou se na mě lidé můžou spolehnout. Jde ruku v ruce s ochotou, takže pokud to někdo neopětuje, je s tím konec. Třeba to, že na někoho opravdu počkám, jak jsem slíbila a jemu ani není blbé mě nechat dlouho čekat, bere to tak, že je všechno v pohodě. Okopíruju mu, co nutně potřebuje a donesu mu to včas, jak jsem slíbila, ale jakmile něco potřebuju já, tak mi to klidně na mě zapomene. Všechno mu vrátím a z něj to musím páčit. Pokud vidím, že jsem za blbečka, tak moje spolehlivost a ochota končí.

Nejsem závistivá - jedna z věcí, kterou mám na sobě hodně ráda.

Vystačím si sama - tím chci říct, že se k tomu, abych se zabavila nikoho nepotřebuju. To protože mám hodně bohatou fantazii. Abych pravdu řekla, někdy mě lidi docela otravují a chci, aby šli pryč a já mohla být sama.

Den 5 - Tvé nejhorší oblečení

27. září 2013 v 21:31
Tak to bude určitě moje domácí oblečení, ve kterém bych nešla ani vyhodit koš :D Vytahané černé tepláky, ponožky s trapáckými dětskými obrázky, které nemůžu nosit do školy (hvězdičky, srdíčka a dokonce i balónky :D) a většinou nějaké starší tričko... takto mě prostě nikdo vidět nemůže :D

Den 4 - Čeho se bojíš?

26. září 2013 v 18:11
Jsem hrozná poseroutka, ale dobře to skrývám :D Bojím se opravdu spoustu věcí, a některé jsou - vzhledem k mému věku - trochu trapné.

Bojím se...
... hmyzu - všeho. Zvlášť toho s dlouhýma tenkýma nožičkama (pavouky nemůžu ani cítit) a létajícího hmyz.
... odpovědnosti - opravdu nechci být za nic zodpovědná. Vždycky se to snažím hodit na někoho jiného...
... lékařů - jsem ten typ, který tam jde pouze v krajním případě.
... ztráty blízkých
... chodit večer po venku

Teď věci, se kterými se opravdu nikde nechlubím:
- Pořád se bojím chodit v noci po tmě na záchod, ale už se to zlepšilo. Dřív jsem napočítala do tří a běžela, teď už to zvládnu pouze svižnou chůzí. Směrem na záchod je to v pohodě, ale cesta ze záchodu je opravdu rychlá. Hrozně se bojím potom jít i do koupelny, nejhorší je chvilka těsně předtím než rožnu.... vždycky mi probleskne hlavou představa, jak tam na mě číhá Samara (někdo jako já by se vážně na horory neměl dívat -_-"). O tomto opravdu nikdo neví...
- Bojím se, když jedu na kole a předjíždí mě něco velkého (traktor, kombajn apod.).
- Bojím se zamykat na školních záchodech - už se mi několikrát stalo, že jsem se nemohla dostat ven, protože ty zámky jsou na hovno. Mojí kamarádce se kdysi dokonce podařilo zlomit klíček :D
- Strašně se bojím jedné naší učitelky - v jejích hodinách pomalu ani nedýchám, a když jsem vyvolaná, mám pocit, že to se mnou každou chvíli sekne.

Recenze │ Hotarubi no Mori e

25. září 2013 v 18:17 RECENZE
Název: Hotarubi no Mori e / 蛍火の杜へ
Rok vydání: 2011
Délka: 45 minut

Jako malá se Hotaru ztratila v lese a tam potkala ducha jménem Gin, který ji z lesa vyvedl ven. Gin je jeden z duchů, kteří obývají les a žádný člověk se ho nesmí dotknout jinak by zmizel. Hotaru za ním i přesto začala chodit a trávit s ním čas. Pokaždé, když přijela ke strýčkovi na prázdniny, strávila s ním většinu času. Postupně se mezi nimi začalo vytvářet silné pouto bez jakéhokoliv fyzického kontaktu...

Velice pěkný, jednoduchý kraťoučký film. Nemůžu mu nic vytknout. Schovávala jsem si to v počítači pro chvíli, kdy se budu nudit a moc jsem od toho nečekala. Těch 45 minut bohatě stačí k tomu, aby vás ten konec opravdu dojal. Pokud se někdy budete nudit... rozhodně to doporučuji :)

Den 3 - Co bývá v tvé kabelce?

25. září 2013 v 15:58
Jediná taška, kterou s sebou nosím, je ta školní. Jinak cpu všechno zásadně do kapes (proto si stěžuju, že nemám žádnou tašku, když mám někam jet).
Ale kdybych kabelku nosila, určitě by obsahovala: nutnou výbavou je u mě mp3ka, sluchátka, čipovka a klíče. Jo, stačí mi toho málo :) Potom bych tam nejspíš měla i bonbony, malé zrcátko a kosmetickou taštičku. Na mobilu si až tak nepotrpím, protože už je starý a blbne a vlastně ho využívám především jako hodinky, telefonování je až na vedlejší koleji. Ale nosím ho s sebou, abych byla na příjmu :)

Stav k 24. 09. 2013

24. září 2013 v 15:17 Deník
Makai Ouji
Zrovna jsem se dozvěděla, že už je přeložený poslední díl. Zrovna stahuju posledních pár dílů a mám v plánu to co nejdřív dokončit. Trochu mi to námětem připomnělo Kuroshitsuji, hlavně proto jsem si to pustila.

Katekyo Hitman Reborn 178/203
Další anime, které mě chytlo už před x lety ale já ne a ne to dokoukat. Na 178. díle jsem už od konce prázdnin... zbývá mi jenom pár dílů ale já jsem líná se na to dodívat. Spíš se mi nechce, protože mě moc neláká ten arc, který mě teď čeká. O víkendu s tím zkusím konečně trochu pohnout.

Kamisama no Inai Nichiyoubi 5/12
Do toho se mi moc nechce, ale protože už vyšel poslední díl a já zjistila, že jich je jenom dvanáct, tak si na to čas udělám. Začátek byl hodně slibný, nejlepší kresba z těch nových anime, které jsem začala sledovat a příběh se mi taky líbil. Zvrat nastal, když už ve třetím díle zemřela postava, kvůli které jsem se na to vůbec chtěla dívat....

Blood+ 4/50
Před několika dny jsem se taky rozhodla pro rewatch Blood+, které jsem viděla už před několika lety. Ale tenkrát ještě fungovalo megavideo, takže to byl ok. Dnes už megavideo neexistuje, na aki nejsou všechny titulky a ToTan (překladatelská skupina) stáhla jejich videa z internetu úplně. Prý protože to bylo na Animaxu česky. Opravdu je to ke stažení na ulozto s českým dabingem, ale ten bych asi nepřekousla. Zatím to vypadá nadějně, tak snad seženu všechny díly s českým titulky.

Watamote 1-4
Začátek byl fajn, ale teď vážně pochybuju, jestli to vůbec dokončím. Zatím to dávám bokem a možná se k tomu někdy vrátím.


+ plánuju znova začít s Shingeki no Kyojin, viděla jsem jenom pár dílů a tak nějak jsem to přestala sledovat, protože mě nebavilo čekat na další díly...